Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 
28.06.2017

 

Konferencja Regionalna VDA QMC

Nowości w zakresie wymagań motoryzacyjnych

W dniu 09.06.2017 w Luboniu k. Poznania odbyła się Konferencja Regionalna VDA QMC, organizowana przez Verband der Automobilindustrie przy współudziale licencjobiorcy na teren Polski, Team Prevent Poland.

Konferencja skierowana była do firm korzystających z licencjonowanych szkoleń VDA w Polsce. Miała na celu przekazać nowości w zakresie wymagań motoryzacyjnych i uczulić na jeszcze lepsze ich spełnianie.

W konferencji wzięło udział 115 uczestników z 71 firm.

Tematami omówionymi  podczas Konferencji były:

  • Schemat certyfikacji wg IATF – obecny status przejścia na IATF 16949
  • Wymagania dla Pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Wyrobu
  • Zarządzanie jakością w Volkswagen Polska
  • Wydanie 2016  VDA 6.3
  • Połączenie podręczników FMEA wg VDA i AIAG
  • Proces Analizy Zwrotów z Rynku

 

Prelekcje prowadzili specjaliści z ramienia VDA QMC oraz Team Prevent Poland.

 

W czasie przerw istniała możliwość wymiany spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Konferencji, a także skonsultowania się z przedstawicielami obu stron organizujących.

 

Konferencje Regionalne VDA QMC odbywają się w poszczególnych krajach co kilka lat, a więc udział w tegorocznej polskiej ich odsłonie był unikatową możliwością uzyskania bezpośredniego przekazu wiedzy i doświadczenia od organu tworzącego wymagania  dla przemysłu motoryzacyjnego. Kolejna taka możliwość, jak zapowiedziano na Konferencji, pojawi się w grudniu na spotkaniu TOP automotive 2017 w Łodzi.

 

 

 

O grupie B·A·D

W różnych zakresach prewencji ponad 4000 ekspertów grupy B·A·D obsługuje w Niemczech i Europie 270 000 zakładów z 4 milionami pracowników. W 2016 roku obrót wyniósł 265,5 miliona euro. Dzięki tym czynnikom B·A·D GmbH wraz z europejskimi spółkami córkami TeamPrevent należy do największych europejskich oferentów świadczeń prewencyjnych (ochrona pracy, zdrowie, bezpieczeństwo, personel). Zakres świadczeń rozciąga się od pojedynczych projektów po kompleksową realizację outsourcingu. Portfolio grupy rozszerzają rozmaite oferty z dziedziny konsultingu, dokształcania i certyfikacji.