Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 
14.09.2018

 

FLOŚ

Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce

Tematyka tegorocznego Forum, które odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 10.10.2018 r. skupi się wokół koncepcji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, promowanej obecnie m.in. przez Komisję Europejską oraz Rząd RP, powiązanej z nią strategii ochrony środowiska ONZ – „Czystsza Produkcja” oraz jej wdrażania w polskich instytucjach, w tym przede wszystkim w przedsiębiorstwach.

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to regeneracyjny system gospodarczy, polegający na stopniowym przechodzeniu od modelu gospodarczego wyprodukuj – użyj – wyrzuć, na model zaprojektuj – wyprodukuj – użyj – wykorzystaj ponownie.

Czystsza Produkcja (CP) nadaje priorytet rozwiązaniom z zakresu zapobiegania zanieczyszczeniom i marnotrawstwu zasobów u źródeł ich powstawania, tj. w procesach wytwarzania, zaopatrzenia, a nawet projektowania wyrobów i usług.

Podczas FLOŚ odpowiemy na pytania:

  • Na czym polega Gospodarka o Obiegu Zamkniętym?
  • Jak wiąże się z nią strategia ochrony środowiska ONZ, znana jako „Cleaner Production” („Czystsza Produkcja”)?
  • Jakie korzyści mogą one przynieść dla przedsiębiorstwa?


Prelekcja merytoryczna prowadzona będzie przez ekspertów Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji, w tym przez Prezesa Zarządu ww. Stowarzyszenia – dr inż. Michała Jana Cichego, Eksperta Czystszej Produkcji. W części dotyczącej dobrych praktyk zostaną szczegółowo zaprezentowane przykładowe wdrożenia z zakresu GOZ/CP w zakładach produkcyjnych działających na terenie województwa śląskiego.

 

 

 

O grupie B·A·D

W różnych zakresach prewencji ponad 4000 ekspertów grupy B·A·D obsługuje w Niemczech i Europie 270 000 zakładów z 4 milionami pracowników. W 2016 roku obrót wyniósł 265,5 miliona euro. Dzięki tym czynnikom B·A·D GmbH wraz z europejskimi spółkami córkami TeamPrevent należy do największych europejskich oferentów świadczeń prewencyjnych (ochrona pracy, zdrowie, bezpieczeństwo, personel). Zakres świadczeń rozciąga się od pojedynczych projektów po kompleksową realizację outsourcingu. Portfolio grupy rozszerzają rozmaite oferty z dziedziny konsultingu, dokształcania i certyfikacji.