Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 
14.07.2017

 

Poradnik „Odpady i opakowania – nowe regulacje i obowiązki”

Opracowanie merytoryczne

W ramach współpracy z Wydawnictwem Explanator w ostatnich dniach ukazała się najnowsza publikacja poradnika „Odpady i opakowania – nowe regulacje i obowiązki”.

 

Nad zaktualizowaniem treści czuwał zespół specjalistów ds. ochrony środowiska Team Prevent Poland. Publikacja ta jest częścią całej serii, która będzie się sukcesywnie pojawiała w kolejnych miesiącach.

 

Poradnik zawiera szczegółowo omówioną gospodarkę odpadami opakowaniowymi w świetle obowiązujących regulacji prawnych z uwzględnieniem substancji niebezpiecznych w odpadach.

 

Ponadto w publikacji znajdują się m.in.:

- zasady obliczania ustawowych poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku oraz redukcję masy odpadów biodegradowalnych,

- przydatne wzory obliczeń,

- praktyczne tabele z wykazem najważniejszych informacji,

- ewidencja i opłaty za korzystanie ze środowiska.

 

 

O grupie B·A·D

W różnych zakresach prewencji ponad 4000 ekspertów grupy B·A·D obsługuje w Niemczech i Europie 270 000 zakładów z 4 milionami pracowników. W 2016 roku obrót wyniósł 265,5 miliona euro. Dzięki tym czynnikom B·A·D GmbH wraz z europejskimi spółkami córkami TeamPrevent należy do największych europejskich oferentów świadczeń prewencyjnych (ochrona pracy, zdrowie, bezpieczeństwo, personel). Zakres świadczeń rozciąga się od pojedynczych projektów po kompleksową realizację outsourcingu. Portfolio grupy rozszerzają rozmaite oferty z dziedziny konsultingu, dokształcania i certyfikacji.