Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 
15.10.2018

 

Brunch Jakościowy za nami!

Przeczytaj relację z brunchu

27. września 2018, nad jeziorem Malta w Poznaniu odbył się organizowany przez Team Prevent Poland Brunch Jakościowy.

 

Inicjatywa zorganizowania 3-godzinnego spotkania, z którą Team Prevent powrócił po dwóch latach skupienia się na rozwijaniu swojej wizytówki w motoryzacji – Konferencji TOP automotive, spotkała się z ciepłym przyjęciem.

Brunch, planowany wstępnie jako małe spotkanie przy kawie, rozrósł się do spotkania ponad 50 specjalistów z zakresu jakości z ramienia ponad 30 firm automotive. Wszystko sprzyjało – dogodne miejsce, piękna pogoda i godziny pozwalające na dotarcie nawet z odleglejszych zakątków Polski. Nawet to, że lokalizacja Brunchu nie do końca znana była systemowi GPS, nie przeszkodziło uczestnikom w zjawieniu się na czas. Duże zainteresowanie wskazuje na potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków osób z automotive i spojrzenia na tematy jakościowe.

 

Krótko, zwięźle i na temat. W ciągu trzech godzin zdążyliśmy omówić najważniejsze aspekty zmian w standardzie motoryzacyjnym (SI do IATF 16949) oraz związanych z nimi najczęściej pojawiających się pytań (FAQ), jak również zgłębić tematykę CSR-ów grupy Volkswagen i ich punktów przecięcia z wymaganiami Formel-Q. Nie zabrakło omówienia tak ważnych w motoryzacji kwestii bezpieczeństwa wyrobu, odpowiedzialności za niego i związanych z tym wymagań prawnych, systemowych oraz klientowskich. . Tematy dobrze znane chociażby z regularnych szkoleń nadal wymagają uwypuklenia, inne przypomnienia o swojej obecności w automotive. Ten fakt zachęca nas do podejmowania kolejnych działań tego typu w ramach naszej pracy.

 

Trenerzy Team Prevent, którzy na co dzień wspierają naszych klientów w rozwiązywaniu problemów jakościowych i pokrewnych, czy to w ramach szkoleń, konsultacji, czy też stałej bytności na zakładach, podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie tematów, w jakich się specjalizują.

 

Podczas przerw następowała wzmożona wymiana zdań, poglądów, pytań i odpowiedzi.

 

Jako licencjobiorca VDA QMC, Team Prevent Poland przedstawił nowości szkoleniowe, jakie są już w trakcie przygotowania na rok 2019. Pokazał również najnowsze dzieło naszych tłumaczy branżowych – zatwierdzone przez VDA QMC polskie wydanie podręcznika VDA 16. Jednocześnie zachęcił do korzystania z oferty Wydawnictwa Team Prevent, jako alternatywy dla nabywania publikacji IATF i VDA QMC za granicą, w innych językach.

 

Lokalizacja Brunchu nie była przypadkowa. Team Prevent Poland od dwóch lat działa w zakresie jakości w Wielkopolsce, nadzorując projekty szkoleniowe, inżynieryjne oraz wsparcia produkcyjnego z biura w Swarzędzu. Przedstawiciele biura byli obecni wśród prelegentów i uczestników Brunchu i uświadomili uczestnikom z regionu, jak bardzo polepszyła się ich dostępność dzięki geograficznemu wyjściu naprzeciw klientowi.

 

Organizator wykorzystał możliwość spotkania się z tak szerokim gronem specjalistów do uzyskania ich opinii na temat potrzeb szkoleniowych, wsparcia inżynieryjnego, optymalizacji procesów, wdrożenia systemów, C&R i innych. Na bazie feedbacku od uczestników zostaną przygotowane podwaliny pod kolejny Brunch Jakościowy, do realizacji którego przymierzamy się już na wiosnę 2019.

 

Z niektórymi z uczestników Brunchu spotkamy się „na TOPie” w Częstochowie w dniach 28-30.11.2018. Z pozostałymi oraz osobami, które tym razem nie mogły do nas dotrzeć, mamy nadzieję zobaczyć się podczas kolejnych inicjatyw cyklicznych, o których miejscu i czasie będziemy informować.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w Poznaniu i do zobaczenia wkrótce.


 

 

O grupie B·A·D

W różnych zakresach prewencji ponad 4000 ekspertów grupy B·A·D obsługuje w Niemczech i Europie 270 000 zakładów z 4 milionami pracowników. W 2016 roku obrót wyniósł 265,5 miliona euro. Dzięki tym czynnikom B·A·D GmbH wraz z europejskimi spółkami córkami TeamPrevent należy do największych europejskich oferentów świadczeń prewencyjnych (ochrona pracy, zdrowie, bezpieczeństwo, personel). Zakres świadczeń rozciąga się od pojedynczych projektów po kompleksową realizację outsourcingu. Portfolio grupy rozszerzają rozmaite oferty z dziedziny konsultingu, dokształcania i certyfikacji.