Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 
09.11.2018

 

Zanim zgubisz telefon

Wszystko co musisz zrobić

Smartfon to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu zawsze mamy przy sobie wszystkich naszych znajomych, sumę ludzkiej wiedzy czy sporą część naszej pracy służbowej. Używamy go praktycznie cały czas, więc jego utrata może wydawać się końcem świata - jednak w przeciwieństwie do tego prawdziwego, na ten możemy się przygotować.

Przede wszystkim włączmy w telefonie funkcję namierzania urządzenia. Dzięki temu w przypadku utraty telefonu, póki jest włączony, będziemy w stanie go zlokalizować. Funkcja ta umożliwia też sprawdzenie ostatniej lokalizacji lub zdalne usunięcie danych.

Podstawą jest też blokada ekranu. W przypadku utraty telefonu jedyne, co chroni nasze dane to właśnie kod pin, wzór blokady, czy odcisk palca. Kody i wzory powinny być oczywiście odpowiednio długie i skomplikowane.

Smartfony potrafią kosztować majątek, ale utrata nawet najdroższego nie jest tak bolesna, jak utrata zdjęć, wiadomości, kontaktów i innych danych. Dlatego tak ważne jest robienie kopii zapasowych, najlepiej automatycznych. Zarówno iOS, jak i Android umożliwiają tworzenie backupów w chmurze, co jest bardzo wygodne i bezpiecznie.

Jeżeli używamy telefonu przy dwustopniowym logowaniu do najważniejszych usług (a powinniśmy), warto również zadbać, by ustawić alternatywną metodę weryfikacji (np. listę kodów).

Utrata telefonu nigdy nie jest przyjemna, ale stosując się do powyższych rad zwiększymy szansę na odzyskanie urządzenia i danych, a także naszego bezpieczeństwa.

 

 

O grupie B·A·D

W różnych zakresach prewencji ponad 4000 ekspertów grupy B·A·D obsługuje w Niemczech i Europie 270 000 zakładów z 4 milionami pracowników. W 2016 roku obrót wyniósł 265,5 miliona euro. Dzięki tym czynnikom B·A·D GmbH wraz z europejskimi spółkami córkami TeamPrevent należy do największych europejskich oferentów świadczeń prewencyjnych (ochrona pracy, zdrowie, bezpieczeństwo, personel). Zakres świadczeń rozciąga się od pojedynczych projektów po kompleksową realizację outsourcingu. Portfolio grupy rozszerzają rozmaite oferty z dziedziny konsultingu, dokształcania i certyfikacji.