Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 

Bezpieczeństwo Newsletter 01/18

 

Odwiedź nasze stoisko na Targach SAWO

Pod koniec kwietnia (24-26.04.2018) w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa. Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy do odwiedzenia stoiska Team Prevent Poland (hala 3, stoisko 26).

 

Temat przewodni naszego stoiska to "Skoncentrowani na zdrowiu i bezpieczeństwie", czyli profilaktyka negatywnych skutków stresu oraz promocja prozdrowotnego stylu życia. Nasze stanowisko podzielone będzie na 4 strefy tematyczne: koncentracji, relaksu, profilaktyki antystresowej oraz pierwszej pomocy.

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Targach SAWO 2018 zachęcamy do skorzystania z naszego zaproszenia. Przy zgłoszeniu do 18.04.2018 dostarczymy bezpłatne karty wstępu.

 

Poznaj szczegóły

Pobierz materiały informacyjne

 

Potencjał zdrowotny pracowników a efektywność pracy

9 kwietnia firma Team Prevent Poland będzie obecna na Forum Zdrowie Pracownika w Warszawie.


Podczas Forum zapraszamy na prelekcję pn. „Potencjał zdrowotny pracowników a efektywność pracy”, w trakcie której powiemy m.in. o tym:

  • Jak potencjał zdrowotny pracowników wpływa na efektywność pracy?
  • Czym jest system zarządzania zdrowiem i dlaczego warto go wdrożyć?
  • Jak go budować, by utrzymać zasoby zdrowotne pracowników na możliwie najwyższym poziomie?
  • Dokąd zmierzamy systemowo zarządzając zdrowiem?

 

Na te pytania odpowiedzi będzie można zaleźć zarówno podczas prelekcji, jak i w trakcie konsultacji eksperckich przy naszym stoliku (stolik nr 5).

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Forum zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego zaproszenia.

 

Dowiedz się więcej o Forum

Zapoznaj się ze szczegółami

 

Otworzyliśmy nowy oddział TPPL

W marcu oficjalnie otworzyliśmy nowe biuro Team Prevent Poland w Bielanach Wrocławskich. Podczas całodniowego wydarzenia zaprosiliśmy naszych gości do udziału w blokach tematycznych, podczas których rozmawialiśmy o zdrowym biznesie, ścieżkach rozwoju pracowników, zmianach w zakresie ochrony środowiska oraz zmianach na rynku pracy.

 

Otwarcie nowego biura było również świetną okazją do dyskusji o wyzwaniach przed jakimi na co dzień stają nasi klienci, o rozwiązaniach, które możemy wspólnie wdrożyć, a przede wszystkim pozwoliło na lepsze poznanie się i zacieśnienie dotychczasowej współpracy.

 

Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja będzie chętnie odwiedzana przez naszych klientów i partnerów. Szczególnie zapraszamy do skorzystania ze szkoleń, które odbywają się w naszym biurze w Bielanach Wrocławskich.

 

Gdzie jesteśmy?

Team Prevent Poland Sp. z o.o.
Oddział Bielany Wrocławskie
ul. Różana 2a
55-040 Bielany Wrocławskie

 

Sprawdź ofertę szkoleniową w Bielanach

Dowiedz się więcej o nowej lokalizacji

 

Ochrona przed phishingiem w Internecie

Phishing to metoda oszustwa, w której ktoś podszywając się pod inną osobę lub instytucję stara się wyłudzić dane. Na fałszywe wiadomości i podrobione strony internetowe możemy trafić codziennie, a ich wykonanie bywa bardzo profesjonalne.

Omijanie linków w podejrzanych wiadomościach to podstawa, ale należy zastanowić się dwa razy przed kliknięciem w jakikolwiek przesłany nam odnośnik i załącznik. Podobnie z uzupełnianiem formularzy w Internecie - nawet jeżeli nie wzbudzają podejrzeń.

Jakich zasad powinniśmy przestrzegać?
Po pierwsze, słuchajmy naszego przeczucia. Jeżeli cokolwiek się nie zgadza - nie spodziewaliśmy się otrzymać wiadomości, treść wygląda dziwnie, jest to wiadomość na Facebooku od kogoś, kto zazwyczaj wysyła SMSy - wówczas zawsze warto sprawdzić u źródła, np. dzwoniąc.

Jeżeli otrzymujemy wiadomość związaną z naszym kontem w jakiejś witrynie lub usłudze, powinniśmy omijać przesłane linki i samodzielnie przechodzić na daną stronę w przeglądarce i tam po zalogowaniu sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Chrońmy się też na wszelkie możliwe sposoby. Włączajmy dwupoziomowe logowanie tam gdzie to możliwe, zamykajmy konta których nie używamy, korzystajmy menedżera haseł (i zapisujmy w nim długie i skomplikowane hasła).

Pamiętajmy, że phishing wykorzystuje podstawowe emocje: ciekawość, zaufanie i strach i musimy o tym pamiętać czytając nasze wiadomości. Należy te emocje rozpoznawać i przed podjęciem działań pod ich wpływem zawsze przemyśleć.
 

   Skontaktuj się z nami  

Skorzystaj z naszego wsparcia IT

 

Leczenie chorób środowiskowych i cywilizacyjnych

W ciągu najbliższych lat w Zabrzu ma zostać otwarty Śląski Ośrodek  Kliniczno-Naukowy Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Według podanych informacji, powstanie ośrodka  ma wesprzeć medycynę  w obszarach niezwykle potrzebnych w tym regionie,  z naciskiem na pracowników sektora przemysłowego.

 

Choroby układu naczyniowo-sercowego, cukrzyca, oraz ogólnie ujmując dolegliwości wieku podeszłego, w znacznym stopniu wynikają z nawyków i czynników szkodliwych na jakie organizm został narażony na przykład podczas pracy w szkodliwych warunkach.

 

Problemy z samą niewydolnością serca dotyczą ok. 2% populacji polski, a należy wziąć po uwagę, że problem ten z wiekiem będzie narastał, szczególnie wśród osób z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, otyłością i cukrzycą, palące papierosy.

 

W sprawie realizacji projektu wypowiedział się jego pomysłodawca a zarazem dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, profesor Marian Zembala, który podkreślił strategiczne znaczenie usytuowania Ośrodka. Znacząca zapadalność na choroby, określane mianem cywilizacyjnych, w dużej części zaniża kondycje ludności w tym regionie.

 

Część problemów zdrowotnych wynika z obciążeń, środowiskowych w tym zawodowych związane z miejscem pracy i sposobem jej wykonywania. Dlatego ważną rolę odgrywa pracodawca i świadomość jego roli w tym względzie. W pracy ludzie spędzają ponad 50% swojego czasu, dlatego kluczowe dla ich zdrowia i samopoczucia stają się warunki, w których pracują.

 

Od kilku lat, pracodawcy co raz bardziej świadomi z korzyści zadowolonych i zdrowych pracowników, dbają o zapewnienie im dostępu do informacji, lepszej opieki i tym samym poprawy warunków ich pracy.

 

Firma Team Prevent Poland wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów organizuje na ich terenie tematyczne Dni  Zdrowia, w ramach których,  uczestnicy mają możliwość przebadania się i skorzystania ze specjalistycznych konsultacji. Dla przedsiębiorców pragnących zrobić kolejny krok do przodu w rozwoju prozdrowotnym pracowników, zapraszamy do zapoznania się z długoterminowymi rozwiązaniami systemowymi (szz), które zaowocują na poziomie organizacji ale i jednostki.

 

Skontaktuj się z nami

Zorganizuj Dni Zdrowia w swojej firmie

 

Zmiany w użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym

W dniu 09.01.2018 r. zostało ogłoszone Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15.12.2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Istotna zmiana dotyczy  użytkowania wózków - po siedmiu miesiącach od dnia ogłoszenia rozporządzenia zmieni się forma uzyskiwania uprawnień do operowania wózkami podnośnikowymi.

 

Do operowania wózkami podnośnikowymi będą dopuszczane tylko osoby posiadające uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Uprawnienia wydawane na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów będą ważne tylko terminowo (warunkowo do końca 2019, 2020 lub 2021 roku).

 

Zgodnie z § 18 rozporządzenia imienne zezwolenia, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. poz. 650 oraz z 2003 r. poz. 603):

1) wystawione do dnia 31 grudnia 2004 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2019 r.;

2) wystawione do dnia 31 grudnia 2014 r. zachowują ważność nie dłużej niż do 31 grudnia 2020 r.;

3) wystawione od dnia 1 stycznia 2015 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2021 r.

  

Skorzystaj z naszego wsparcia bhp

Sprawdź rozporządzenie

 

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą po chorobach układu krążenia najczęstszą przyczyną zgonów. W wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tysięcy Polaków, co stanowi 25% wszystkich zgonów. Prognozy na kolejne lata wskazują, że w ciągu najbliższego dziesięciolecia choroby nowotworowe staną się najczęstszą przyczyną zgonów.


Z danych statystycznych wynika, że w 2016 r. liczba chorych zwiększyła się do 180,3 tys. i nadal będzie rosnąć. W 2014 r. na nowotwory zachorowało w Polsce aż 159,2 tys. osób. Raporty informują, że zwiększa się również liczba zgonów z powodu chorób nowotworowych. W 2007 r. przekroczyła ona 93 tys., a w 2014 r. 95,6 tys.
 
Najczęściej występującymi nowotworami u mężczyzn są nowotwory płuca stanowiące około 1/5 zachorowań na nowotwory. W dalszej kolejności znajduje się rak gruczołu krokowego (13%), rak jelita grubego (12%)  i rak pęcherza moczowego (7%). Wśród dziesięciu najczęstszych nowotworów u mężczyzn znajdują się również nowotwory żołądka, nerki, krtani, białaczki i chłoniaki.  


Wśród kobiet nowotworem jest rak piersi stanowiący ponad 1/5 zachorowań na nowotwory. Nowotwory jelita grubego są drugim co do częstości nowotworem u kobiet (10%). Trzecie miejsce zajmuje rak płuca (9%). W dalszej kolejności występują nowotwory trzonu macicy (7%), jajnika (5%), szyjki macicy, nerki, żołądka i tarczycy.

Większość zachorowań na nowotwory złośliwe (70% u mężczyzn i 60% u kobiet) występuje po 60. roku życia, a ryzyko zachorowania na nowotwór wzrasta wraz z wiekiem osiągając szczyt w ósmej dekadzie życia.
Zachorowalność na nowotwory złośliwe w Polsce jest u obu płci niższa niż średnia dla krajów Unii Europejskiej: wśród mężczyzn jest to ok. 20%, wśród kobiet ok. 10%.


Badania i analizy wskazują, że w wyniku oddziaływania niekorzystnych czynników środowiskowych rozwija się ok. 70-90% wszystkich nowotworów, natomiast czynniki genetyczne są przyczyną rozwoju ok. 10-30% nowotworów.
W walce z rakiem główne znaczenie ma profilaktyka, która może zapobiec co drugiemu przypadkowi nowotworu złośliwego, bądź przyczynić się do jego wykrycia w jak najwcześniejszym etapie, a to umożliwi całkowite wyleczenie.


W obliczu powyższych statystyk ważne jest prowadzenie odpowiedniego stylu życia, m.in.:

  • zaprzestanie palenia tytoniu i zmniejszenie spożycia alkoholu,
  • stosowanie odpowiedniej diety (bogatej w warzywa i owoce, a ubogiej w cukier i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego),
  • unikanie stresu,
  • zapobieganie otyłości oraz uprawianie sportu.


Równie ważne jak styl życia jest regularne wykonywanie badań. Pomóc w tym mogą również organizowane przez pracodawców Dni Zdrowia traktujące o zdrowiu i profilaktyce.

 

Sprawdź nasza ofertę zarządzania zdrowiem

Pobierz infografikę 

 

Informacje, przegląd szkoleń, porady ekspertów

Dowiedz się więcej o naszych aktualnie prowadzonych szkoleniach lub zamów bezpłatny materiał informacyjny.


Nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia dla Twojej firmy.

 

Pobierz Katalog szkoleń 2018

Zamów bezpłatne materiały informacyjne

Skontaktuj się z nami

 

Odwiedź nasz profil

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profilu Team Prevent Poland Sp. z o.o. w mediach społecznościowych, na którym ukazują się ciekawe materiały merytoryczne, bieżące informacje o najbliższych szkoleniach, promocjach, organizowanych eventach, a także liczne galerie zdjęć.

 

Facebook

Linkedin

Instagram

YouTube