Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 

Bezpieczeństwo Newsletter 02/18

 

Zostań Liderem Zdrowego Biznesu

Wygraj tytuł Lidera Zdrowego Biznesu oraz innowacyjne badania, które pozwolą Ci zarządzać zdrowiem pracowników jeszcze efektywniej. Pochwal się swoimi osiągnięciami w zakresie budowania potencjału zdrowotnego pracowników – działania z zakresu zarządzania zdrowiem w przedsiębiorstwie.

 • Zdrowie pracowników jest istotne z punktu widzenia firmy, w której pracujesz?
 • Realizujesz projekty z zakresu promocji zdrowia?
 • Mierzysz efektywność tych działań?
 • Innowacyjnie budujesz motywację i zaangażowanie pracowników?
 • Chcesz robić jeszcze więcej?
 • Dbałość o zdrowie pracowników w Twojej firmie określają słowa: innowacyjność, zaangażowanie, efektywność, kompleksowość, różnorodność?

 

Koniecznie zgłoś swoją firmę do udziału w konkursie i pochwal się dobrymi praktykami z zakresu zarządzania zdrowiem. Do 31 lipca prześlij prezentację (maks. 15 slajdów) oraz artykuł (maks. 12 tys. znaków) dot. budowania potencjału zdrowotnego pracowników w firmie, w której pracujesz.

 

Weź udział w konkursie

Poznaj szczegóły konkursu

 

Zmiany w ustawie o odpadach

W związku z nowelizacją ustawy o odpadach 24 stycznia 2018 r., została uruchomiona Baza Danych o produktach, opakowaniach oraz gospodarce odpadami (BDO). Rejestr BDO dostępny jest pod adresem www.bdo.mos.gov.pl. BDO jest prowadzone w systemie teleinformatycznym i aktualizowane przez Marszałka Województwa. Głównym celem funkcjonowania bazy jest uszczelnienie systemu gospodarki odpadami w Polsce.


Rejestr jest narzędziem, gdzie gromadzone są informacje o podmiotach, które wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach, a także gospodarujących odpadami. Rejestr BDO będzie służył nie tylko organom administracji państwowej, Inspekcji Ochrony Środowiska, ale również przedsiębiorcom.


Posiadacze odpadów, o których mowa w art. 51 Ustawy o odpadach zostaną wpisani do rejestru z urzędu przez Marszałka Województwa. Podmioty, o których mowa w art. 50 Ustawy o odpadach zostaną wpisani na wniosek. Wniosek o wpis do BDO należy złożyć w terminie 6 miesięcy od dnia utworzenia rejestru, czyli do 24 lipca 2018 r. Przedsiębiorcy w chwili wpisu do Rejestru otrzymają indywidualny numer rejestrowy, jak również zostanie im utworzone indywidualne konto w BDO.


Docelowo w BDO, oprócz rejestru podmiotów, tworzone będą kolejne moduły umożliwiające m.in. rejestrację Kart Przekazania Odpadów (KEO), prowadzenie ewidencji, czy składanie sprawozdań. Zmiany te obowiązywać będą od 1 stycznia 2020 r.


Prowadzenie działalności bez posiadania wymaganego wpisu do BDO skutkować będzie administracyjnymi karami pieniężnymi w wysokości od 1000 do 1000 000 zł.
 

Skorzystaj z naszego wsparcia

Zapoznaj się ze zmianami

 

O bezpieczeństwie w internecie należy pamiętać zawsze

Przyzwyczailiśmy się, że korzystając z internetowej bankowości zazwyczaj musimy zrobić trochę więcej, niż tylko podać ustalone hasło - używamy tokenów, haseł jednorazowych, kart kodów i innych dodatkowych zabezpieczeń.


Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy przyjąć takie standardy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Włamanie na konto bankowe wydaje się być groźniejsze, niż włamanie na konto na Instagramie, ale wcale nie musi takie być.


Z kontem na Instagramie może być np. powiązana nasza karta kredytowa, a informacje uzyskane dzięki niemu mogą pozwolić na przejęcie całkowitej kontroli nad naszą internetową tożsamością. Hakerzy o tym wiedzą, dlatego często kierują swoje ataki na usługi, które traktujemy mniej poważnie niż banki czy Facebooka, takie jak właśnie Instagram, sklepy internetowe, komunikatory (np. Skype). W przypadku powodzenia ataku wykorzystują uzyskane informacje w celu wyrządzenia większych szkód.


Dlatego tak ważne jest używanie wszędzie różnych i długich haseł. Podstawą jest też włączenie wszędzie, gdzie to możliwe, dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu. Jeżeli usługa, z której chcemy skorzystać nie oferuje takiej możliwości, powinniśmy przemyśleć, czy na pewno musimy z niej korzystać i czy nie ma bezpieczniejszych alternatyw.

 
Musimy pamiętać, że każde konto, które tworzymy jest zagrożeniem dla naszych danych, a ich bezpieczeństwo w największym stopniu zależy od najsłabszego punktu w zabezpieczeniach.
 

Skontaktuj się z nami

Sprawdź nasz wsparcie IT

 

Potencjał zdrowotny pracowników a efektywność pracy

Pracodawca i pracownik są uzależnieni od siebie i łączą ich silne interakcje. Dzięki wykorzystaniu tych interakcji pracodawca może dać pracownikowi narzędzia do dokonywania świadomych, racjonalnych i zdrowych wyborów, które pozytywnie zaowocują w przyszłości, zarówno na poziomie jednostki jak i organizacji.

 

Budowanie potencjału zdrowotnego w miejscu pracy i zarządzanie zdrowiem to strategia sukcesu w dobie zmieniającego się rynku pracy.

 

O wyzwaniach przed jakimi stają zarówno pracodawca, jak i pracownik rozmawiać będziemy już jesienią podczas drugiej edycji Forum Zdrowego Biznesu: Gliwice, 26.09.2018Poznań, 17.10.2018 • Warszawa, 14.11.2018.


Obszary tematyczne:

 • Zaangażowanie pracownika a odporność na stres
 • Ergonomia w pracy i życiu codziennym
 • Czy budowanie potencjału zdrowotnego pracowników ma sens

 

Przyjdź i przekonaj się, że zarządzanie zdrowiem ma szerszy wymiar i buduj swój Zdrowy Biznes. Udział w Forum jest bezpłatny.

 

   Pobierz materiały informacyjne  

Zgłoś się

 

Sky is the limit

„Nie ma granic” lub „nie ma ograniczeń”, to tylko kilka tłumaczeń popularnego angielskiego zwrotu, który słyszymy coraz częściej. Historia przesłania tego zwrotu rozpoczęła się zapewne w procesie ewolucji, kiedy człowiek zaczął znacząco odróżniać się od innych zwierząt. Nie chodzi tutaj o samoświadomość, ponieważ inne zwierzęta także ją posiadają. Chodzi bardziej o to, w jaki sposób ludzie korzystają z wiedzy i technologii, a przede wszystkim o wyobraźnię.


Dawno temu, kiedy ludzie pierwotni walczyli o przeżycie z ówcześnie żyjącymi gatunkami zwierząt, zaczęli podporządkowywać sobie środowisko właśnie dzięki wyobraźni. Ważna także była ciekawość świata oraz konsekwencja w działaniu.

 

W ten właśnie sposób człowiek zapanował nad ogniem, stworzył sobie broń, schronienie. Później wymyślił koło. Wtedy zapewne także mędrcy zastanawiali się, gdzie jest limit możliwości. To, że postęp cały czas przyspiesza, wiemy nie od dziś.


Gdzie jest ten limit? Co się stanie, kiedy człowiek go przekroczy? Na to pytanie można odpowiedzieć na kilka sposobów, ponieważ bariery ograniczające rozwój człowieka występują w wielu obszarach. Jednym z takich zagadnień jest progres techniczny.

 

Jednak bardziej interesujące jest to, jakie granice stawia przed sobą człowiek w aspekcie własnego rozwoju. Można tu rozgraniczyć pokonywanie barier własnego ciała lub umysłu, rozwój społeczny, materialny. Ludzie zaczynają koncentrować się na pokonywaniu wyimaginowanych celów, bez względu na konsekwencje.


Dlatego właśnie zamiast wyznaczać sobie abstrakcyjne cele, żyć w świecie marzeń czy gonić za niewidzialnym zającem, warto poświęcony na to czas przeznaczyć na poznanie własnego siebie, swoich możliwości i ograniczeń.

  

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o zarządzaniu zdrowiem

 

Szkoła Trenerów

Szkoła Trenerów to cykl szkoleń, które dostarczają wiedzę oraz rozwijają umiejętności, kompetencje społeczne oraz osobiste osób, pracujących na stanowisku trenera oraz osób planujących rozpocząć karierę jako trener zewnętrzny, czy też wewnętrzny, działający w ramach struktur swojej organizacji.

 

Czym wyróżnia się Szkoła Trenerów?

 • Diagnostyka indywidualnych talentów trenerskich w oparciu o metodologię Extended DISC® i test talentów Gallupa.
 • Intensywne szkolenie kompetencji interpersonalnych dające Uczestnikom lepsze rozumienie i adekwatne reagowanie na procesy grupowe zachodzące podczas szkoleń.
 • Praktyczny charakter studiów, na każdym zjeździe solidna porcja ćwiczeń, narzędzi trenerskich, nowoczesnych metod prezentacji i aktywizacji uczestników.
 • Oparcie w rzetelnej wiedzy z zakresu psychologii uczenia się osób dorosłych i dynamiki grup.
 • Skupianie się na rozwiązywaniu trudnych sytuacji szkoleniowych i pracy z oporem.
 • Wymiana doświadczeń dotycząca identyfikowania potrzeb szkoleniowych oraz projektowania szkoleń w oparciu o sprawdzone metody i narzędzia.
 • Dokładna analiza umiejętności trenerskich i informacja zwrotna od doświadczonych trenerów i innych Uczestników podczas samplingu trenerskiego.

 

We wrześniu rozpoczniemy drugą edycję Szkoły Trenerów. Szczegółowe informacje wkrótce.

 

Zapytaj o Szkołę Trenerów 

 

E-learning

Przeprowadzanie szkoleń okresowych bhp jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy i nie należy dopuszczać pracowników do pracy bez okresowo aktualizowanej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.


Wychodzimy z założenia, że szkolenia bhp powinny spełniać wymagania współczesnego biznesu. Obowiązujące prawo i dostępna technologia stwarza możliwość przeprowadzenia szkolenia bhp metodą samokształcenia kierowanego przy użyciu platformy e-learning, co zapewnia dostęp do wiedzy w dowolnym miejscu i czasie.

 

Jakie szkolenia znajdziesz na naszej platformie e-learningowej?

 • Szkolenie okresowe bhp dla pracowników administracyjno-biurowych –  j. polski (z lektorem), j. angielski (bez lektora)
 • Szkolenie okresowe bhp dla pracowników inżynieryjno-technicznych – j. polski (z lektorem), j. angielski (bez lektora)
 • Szkolenie okresowe bhp dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami – j. polski (z lektorem), j. angielski (bez lektora)
 • Dedykowane szkolenie okresowe bhp dla przedstawicieli handlowych – j. polski (z lektorem) (szkolenia te uwzględniają specyfikę zawodu i zagrożenia występujące na tych stanowiskach pracy)
 • Szkolenie z metodyki instruktażu stanowiskowego – j. polski (bez lektora)
 • Szkolenie z podstawowych obowiązków przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska – j. polski (bez lektora)

 

Dowiedz się więcej o szkoleniach e-learning

Zapytaj o szkolenia e-learning

 

Jak przygotować auto przed wyjazdem na wakacje

Piękna pogoda oraz wysokie temperatury skłaniają nas do planowania wakacyjnych wyjazdów. Niewątpliwie każda wakacyjna przygoda zaczyna się od podróży. Najczęściej wybieranymi środkami komunikacji podczas wakacyjnych podróży są samochody.


Przed dalekimi podróżami warto w pierwszej kolejności zadbać o właściwy stan techniczny pojazdu. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie oszacować stan naszego pojazdu, możemy udać się naszym autem do stacji kontroli pojazdów lub do mechanika.


W przypadku nowych samochodów wystarczy kontrola stanu płynów eksploatacyjnych. Na każdym zbiorniku z płynem znajduje się miarka, dzięki której możemy z dużą dokładnością oszacować, czy ilość np. oleju silnikowego mieści się na optymalnym poziomie. Warto pamiętać,  że kontroli stanu płynów eksploatacyjnych dokonujemy na zimnym silniku.

 

Kolejnym ważnym aspektem technicznym, mającym znaczący wpływ na bezpieczeństwo na drodze, są opony. Nie mogą one posiadać widocznych ubytków i pęknięć oraz startego bieżnika przekraczającego powierzchnie wskaźnika kontrolnego. Pamiętajmy również o właściwym ciśnieniu powietrza w oponach. Odpowiednie wartości ciśnienia do obciążenia najczęściej są podane na osłonie wlewu paliwa.


Każdy pojazd powinien być wyposażony w gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczkę. Rzadko się o tym pamięta, ale należy zadbać, aby nie leżały na dnie bagażnika przygniecione bagażami w chwili, gdy będą naprawdę potrzebne.
 

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie pracy

 

Informacje, przegląd szkoleń, porady ekspertów

Dowiedz się więcej o naszych aktualnie prowadzonych szkoleniach lub zamów bezpłatny materiał informacyjny.


Nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia dla Twojej firmy.

 

Pobierz Katalog szkoleń 2018

Zamów bezpłatne materiały informacyjne

Skontaktuj się z nami

 

Odwiedź nasz profil

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profilu Team Prevent Poland Sp. z o.o. w mediach społecznościowych, na którym ukazują się ciekawe materiały merytoryczne, bieżące informacje o najbliższych szkoleniach, promocjach, organizowanych eventach, a także liczne galerie zdjęć.

 

Facebook

Linkedin

Instagram

YouTube