Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 

Bezpieczeństwo Newsletter 03/18

 

Katalog szkoleń 2019

Dbasz o swój rozwój? Chcesz zdobyć nowe kompetencje? Zaplanuj swoje szkolenia w 2019 roku! Co roku przygotowujemy nowe wydanie katalogu szkoleń, w którym znajdują się zarówno znane i sprawdzone produkty, jak i zupełnie nowe, ciekawe propozycje. Bogata oferta szkoleniowa, podzielona w przejrzyste bloki tematyczne, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zapisz się na listę osób zainteresowanych Katalogiem szkoleń 2019 

 

Dowiedz się więcej o naszych aktualnie prowadzonych szkoleniach lub zamów bezpłatny materiał informacyjny.


Nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia dla Twojej firmy.

 

Pobierz Katalog szkoleń 2018

Zamów bezpłatne materiały informacyjne

Skontaktuj się z nami

 

Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce

XIII edycja FLOŚ odbędzie się 10 października 2018 r. w Czechowicach-Dziedzicach. Tym razem poruszymy temat Gospodarki o Obiegu Zamkniętym i Czystszej Produkcji w praktyce.

 

Wraz z ekspertami Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji ze  zastanowimy się:

 • Na czym polega Gospodarka o Obiegu Zamkniętym?
 • Jak wiąże się z nią strategia ochrony środowiska ONZ, znana jako "Cleaner Production" ("Czystsza Produkcja")?
 • Jakie korzyści mogą one przynieść dla przedsiębiorstwa?

 

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to regeneracyjny system gospodarczy, polegający na stopniowym przechodzeniu od modelu gospodarczego wyprodukuj – użyj – wyrzuć na model zaprojektuj – wyprodukuj – użyj – wykorzystaj ponownie.
 
Czystsza Produkcja (CP) nadaje priorytet rozwiązaniom z zakresu zapobiegania zanieczyszczeniom i marnotrawstwu zasobów u źródeł ich powstawania, tj. w procesach wytwarzania, zaopatrzenia, a nawet projektowania wyrobów i usług.

 

Dowiedz się więcej o FLOŚ

Zgłoś się

 

Badania lekarskie do pracy za granicą

Dział medycyny pracy wychodzi naprzeciw potrzebom pracodawców, delegujących pracowników do pracy poza granicami kraju. Główną rolą i założeniem medycyny pracy jest profilaktyka, w szczególności profilaktyka chorób zawodowych, kontrola bieżącego stanu zdrowia pracownika oraz współpraca w zakresie kształtowania bezpiecznych warunków pracy z udziałem służb BHP i personelem zarządczym przedsiębiorstwa.


Niemiecki system zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym cechuje duża stabilność regulacji prawnych i ekonomicznych, charakteryzująca się wysoką świadomością profilaktyczną w zakresie ochrony zdrowia.
Przedsiębiorstwa delegujące swoich pracowników do pracy u naszych zachodnich sąsiadów, powinny spełniać wszystkie wymogi stawiane przez niemieckiego ustawodawcę.


Team Prevent jest członkiem grupy B·A·D GmbH z siedzibą w Bonn. Holding jest liderem niemieckiego rynku usług związanych z medycyną pracy, stąd też polski oddział medycyny pracy wychodzi naprzeciw potrzebom pracodawców delegujących pracowników za granicę.

Rola Team Prevent w badaniach niemieckich:

 • Organizacja badań na terenie Polski, dla pracowników delegowanych do pracy w Niemczech.
 • Wsparcie merytoryczne w kwestiach związanych z medycyną pracy w Polsce i Niemczech.
 • Dysponowanie zaświadczeniami niemiecki.

 

Korzyści dla pracodawcy i pracowników:

 • Badania medycyny pracy odbędą się w Polsce, co wyklucza potrzebę przeprowadzenia ich poza granicami naszego kraju.
 • Posiadamy kilkadziesiąt placówek, dzięki czemu ograniczamy do minimum koszty i czas dojazdu Państwa pracowników na badania.
 • Wspomagamy dział H&R w Państwa firmie przejmując organizację i koordynację przebiegu badań.
 • Zlecanie i podgląd przebiegu badań, wraz z pełną historią za pośrednictwem jednej platformy internetowej.

 

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Pobierz wytyczne badań na rynek niemiecki

 

Zmiana ustawy o odpadach

Piątego września weszły w życie nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami. Zmiany zostały wprowadzone po serii pożarów wysypisk odpadów. Skróci się czas magazynowania odpadów z trzech lat do roku. Miejsca magazynowania i składowania odpadów mają zostać objęte całodobowym monitoringiem. Wprowadzone zostaną zabezpieczenia finansowe dla gospodarujących odpadami. Kwoty zabezpieczenia mogą sięgać nawet 150 mln zł.

 

Zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów oraz pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów  wydawane będą po przeprowadzeniu kontroli przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Zwiększy się też nadzór Straży Pożarnej nad wydawaniem zezwoleń i pozwoleń. Posiadacze odpadów będą zobowiązani zaktualizować pozwolenia do nowych przepisów.

 

Większa liczba kontroli oraz uprawnienia Inspektorów mają ukrócić działalność podmiotów, które działają z naruszeniem warunków korzystania ze środowiska.  

 

Skontaktuj się z nami

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

 

„Sukces” dopalaczy

W dzisiejszych czasach tradycyjne używki powoli odchodzą do lamusa. Choć ciągle niechlubnym „królem” w pracy jest alkohol (najczęściej obserwowany w zakładach produkcyjnych), to w ostatnim czasie z tronu spychają go różnego typu używki, potocznie zwane dopalaczami.

 

Dlaczego dopalacze odnoszą tak ogromy sukces komercyjny? Przyczyn jest co najmniej kilka. Jedną z głównych jest ich dostępność, ponieważ takie używki można kupić niemalże wszędzie, prawie jak papierosy. W Internecie dostępne są filmy pokazujące, jak łatwo można kupić tego typu środki. Drugim aspektem jest ilość tych używek. Nasze Państwo stara się zapobiegać i umieszcza istniejące „chemikalia” na liście środków zakazanych. Niestety powstają one w tak zastraszającym tempie, że na jeden zakazany powstaje kilkanaście nowych.

 

Można to przyrównać do sytuacji, która jest obecna podczas tworzenia nowego leku przez firmę farmaceutyczną. A wygląda to następująco: naukowcy wymyślają jakąś substancję, która ma spełniać określone wytyczne. Następnie jest ona testowana na zwierzętach. Jeśli wszystko jest w porządku, substancja podlega długiej i żmudnej procedurze rejestracji, gdzie między innymi jest testowana na ludziach podczas badań klinicznych. Dopiero po przejściu tego procesu, nowy preparat może zostać wprowadzony na rynek.

 

Jeśli chodzi o dopalacze, procedura jest nieco skrócona. Przedstawia się następująco: wymyślić -> sprzedać. Często jest tak, że „przedstawiciele” (dilerzy) pytani o bezpieczeństwo stosowania odpowiadają, że oczywiście środki przez nich sprzedawane są bezpieczne i skuteczne. Co często okazuje się być informacją mocno niesprawdzoną. Skutek jest taki, że nieznana, niesprawdzona substancja w przystępnej cenie trafia na rynek, który jest chłonny i dostępny niemalże dla każdego.


Przeczytaj inne publikacje nt. zdrowia w firmie

Zarządzanie zdrowiem w firmie

 

Potencjał zdrowotny pracowników a efektywność pracy

Pracodawca i pracownik są uzależnieni od siebie i łączą ich silne interakcje. Dzięki wykorzystaniu tych interakcji pracodawca może dać pracownikowi narzędzia do dokonywania świadomych, racjonalnych i zdrowych wyborów, które pozytywnie zaowocują w przyszłości, zarówno na poziomie jednostki jak i organizacji.

 

Budowanie potencjału zdrowotnego w miejscu pracy i zarządzanie zdrowiem to strategia sukcesu w dobie zmieniającego się rynku pracy.

 

O wyzwaniach przed jakimi stają zarówno pracodawca, jak i pracownik rozmawiać będziemy już jesienią podczas drugiej edycji Forum Zdrowego Biznesu: Gliwice, 26.09.2018Poznań, 17.10.2018 • Warszawa, 14.11.2018.

Udział w Forum jest bezpłatny.

 

   Dowiedz się więcej o Forum  

Zgłoś się

 

Zanim zgubisz telefon

Smartfon to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu zawsze mamy przy sobie wszystkich naszych znajomych, sumę ludzkiej wiedzy czy sporą część naszej pracy służbowej. Używamy go praktycznie cały czas, więc jego utrata może wydawać się końcem świata - jednak w przeciwieństwie do tego prawdziwego, na ten możemy się przygotować.

Przede wszystkim włączmy w telefonie funkcję namierzania urządzenia. Dzięki temu w przypadku utraty telefonu, póki jest włączony, będziemy w stanie go zlokalizować. Funkcja ta umożliwia też sprawdzenie ostatniej lokalizacji lub zdalne usunięcie danych.

Podstawą jest też blokada ekranu. W przypadku utraty telefonu jedyne, co chroni nasze dane to właśnie kod pin, wzór blokady, czy odcisk palca. Kody i wzory powinny być oczywiście odpowiednio długie i skomplikowane.

Smartfony potrafią kosztować majątek, ale utrata nawet najdroższego nie jest tak bolesna, jak utrata zdjęć, wiadomości, kontaktów i innych danych. Dlatego tak ważne jest robienie kopii zapasowych, najlepiej automatycznych. Zarówno iOS, jak i Android umożliwiają tworzenie backupów w chmurze, co jest bardzo wygodne i bezpiecznie.

Jeżeli używamy telefonu przy dwustopniowym logowaniu do najważniejszych usług (a powinniśmy), warto również zadbać, by ustawić alternatywną metodę weryfikacji (np. listę kodów).

Utrata telefonu nigdy nie jest przyjemna, ale stosując się do powyższych rad zwiększymy szansę na odzyskanie urządzenia i danych, a także naszego bezpieczeństwa.
 

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie

Poznaj nasz zespół ds. IT

 

Zatrudnianie młodocianych

Od 1 września 2018 r. w świetle ubiegłorocznych zmian Kodeksu Pracy (Dz. U. z 2017 r. poz. 60), młodocianym pracownikiem jest osoba, która ukończyła 15 lat, a nie przekroczyła 18 lat. Dolna granica wieku jest teraz taka sama jak w krajach UE oraz USA (dotychczas w Polsce było to 16 lat). Obniżenie wieku młodocianych spowodowane jest reformą edukacji, która umożliwiła dzieciom 6-cio letnim rozpoczęcie nauki w klasie 1. Młodzież urodzona w 2003r. może już od 1 września 2018 r. podjąć pracę.

 

Zatrudniając młodocianych należy mieć na uwadze, że nie mogą być delegowani do prac niebezpiecznych jak praca na wysokości, nawet pomimo ukończenia 18 lat (małoletniość pracownika przedłuża się do momentu ukończenia szkoły, jeśli np. małoletni skończy 18 lat w lutym, kończy szkołę w czerwcu na zasadach dla małoletnich). Małoletni pracownicy mogą wykonywać prace lekkie, których wykaz musi sporządzić pracodawca.

 

Zatrudniając młodocianego do przyuczenia zawodu (zgodnie z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego), należy zatrudnić go na czas nieokreślony, lub kiedy pracodawca zatrudnia więcej małoletnich niż wynika to z jego potrzeb, na czas 36 miesięcy. Młodociany przyuczany do wykonywania określonej pracy może być zatrudniony od 3 do 6 miesięcy.

 

Warto pamiętać, ze młodociany pracownik po przepracowaniu 6 miesięcy ma prawo do 26 dni urlopowych (udzielanych podczas ferii), ale do czasu, kiedy w danym roku kalendarzowym młodociany kończy 18 lat, urlop wynosi 20 dni.

 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie pracy

 

Zorganizuj event prozdrowotny

W pracy ludzie spędzają ponad 50% swojego czasu, dlatego kluczowe dla ich zdrowia i samopoczucia stają się warunki, w których pracują. Doświadczenie uczy, że tylko „zdrowe i bezpieczne“ przedsiębiorstwa, które są dumne ze swoich zdrowych i zadowolonych pracowników, są w stanie utrzymać na rynku dobrą pozycję i osiągać trwałe sukcesy.

 

Zalety prozdrowotnej polityki firmy

Uwaga poświęcona zdrowiu pracowników wzmacnia wizerunek pracodawcy. Zdrowi pracownicy są efektywniejsi i lepiej zmotywowani generując przy tym mniej kosztów dla swojego pracodawcy. Obniżone koszty absencji chorobowej, mniejsza liczba wypadków w pracy, niższe ryzyko zawodowe, a tym samym zmniejszone koszty ubezpieczeń, pozytywnie wpływają na finanse organizacji.

 

Team Prevent Twoim partnerem
Firma Team Prevent organizuje na terenie przedsiębiorstw swoich klientów tematyczne Dni Zdrowia, w ramach których ich uczestnicy mają możliwość przebadania się, otrzymania specjalistycznych konsultacji i pogłębienia swojej wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych. To nasi klienci najlepiej znają swoich pracowników i ich potrzeby, dlatego swoją ofertę zawsze dostosowujemy do ich oczekiwań.

 

Zorganizuj Dni Zdrowia w swojej firmie

Pobierz check listę i zorganizuj event prozdrowotny 

 

Zalety szkoleń e-learningowych

E-learning w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Szkolenie pracowników z wykorzystaniem tej metody ma wiele zalet, o których warto pamiętać wybierając szkolenia dedykowanej Twojej firmie.


Jakie są zalety szkoleń e-learningowych?

 • Ruchomy czas nauki sprzyjający pracy, dzięki czemu możesz pogodzić naukę z wypełnianiem obowiązków służbowych i nie wprowadzać dezorganizacji pracy.
 • Indywidualny tok nauki dopasowany do indywidualnych uwarunkowań kursanta.
 • Jednolity przekaz, który nie jest uwarunkowany od kondycji fizycznej i psychicznej trenera czy też liczby osób w grupie szkoleniowej. Wszyscy kursanci otrzymują takie same informacje.
 • Redukcja kosztów szkolenia związanych m.in. z honorarium trenera, wynajęciem sali, dojazdem na szkolenie czy też wyżywieniem.
 • Możliwość przeszkolenia w jednym czasie dużej liczby pracowników, bez konieczności organizacji szkolenia stacjonarnego.
 • Urozmaicenie nauki poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii multimedialnych.ch technologii multimedialnych.
 • Dostęp do szkoleń w każdym czasie z każdego miejsca pod warunkiem dostępu do Internetu.
 • Monitorowanie przebiegu szkoleń poszczególnych kursantów i sprawdzanie poziomu zdobytej wiedzy.


Sprawdź nasze szkolenia

Zapytaj o szkolenia e-learning

 

O insektach

Insekty, drobne niepozorne stworzenia, obecne w całym naszym życiu, nieraz zamieniają je w koszmar. Jeden wyjazd, daleka podróż, nocleg, a następnie kilka miesięcy zwalczania, czy też leczenia. Cimex lectularius – pluskwa domowa, to jedna z najmniej pożądanych wakacyjnych pamiątek.

 

Niestety, w ostatnich czasach odnotowuje się coraz więcej przypadków „inwazji” pluskiew. Jej pojawienie się niesłusznie kojarzone jest z brudem. Tymczasem próby jej zwalczenia są często nieskuteczne, czasochłonne i wykańczające psychicznie. Wiąże się to z tym, że insekty te skutecznie ukrywają się w zacienionych, mało odsłoniętych zakamarkach naszego mieszkania – najczęściej sypialni i uaktywniają się w nocy.

Ugryzienia pluskiew są dosyć charakterystyczne i zazwyczaj pozostawiają czerwone plamki w symetrycznym ułożeniu. Jednak jak zawsze reakcja każdego organizmu jest osobnicza i czasami ukłucia mogą powodować czerwone pęcherze utrzymujące się tygodniami i to w najbardziej widocznych miejscach jak twarz, dekolt, ramię. Obecności pluskiew nie należy ignorować. Jak donoszą liczne źródła, insekty te mogą być zdolne do przenoszenia infekcji bakteryjnych. To wstydliwy, ale wciąż aktualny i trudny do zwalczenia problem.

Cimex lectularius należą do jednych z najciężej do wyplenienia insektów, które mogą zamieszkać w naszym domu. W tym przypadku należy porzucić domowe sposoby i zwrócić się o pomoc do ekspertów. Trudno uwierzyć, że w XXI wieku ludzkość ma problem z pluskwami. Jednak człowiek przemieszcza się coraz łatwiej, a pluskwy razem z nimi. Lato dobiegło końca i większość wróciła z urlopowych wojaży. Warto jednak o tym pomyśleć, zauważając pierwsze niepokojące sygnały.

 

Czytaj więcej

 

Odwiedź nasz profil

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profilu Team Prevent Poland Sp. z o.o. w mediach społecznościowych, na którym ukazują się ciekawe materiały merytoryczne, bieżące informacje o najbliższych szkoleniach, promocjach, organizowanych eventach, a także liczne galerie zdjęć.

 

Facebook

Linkedin

Instagram

YouTube