Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 

Jakość Newsletter 03/15

 

Konferencja TOP automotive 2015

Tylko do końca sierpnia obowiązuje cena promocyjna. Zgłoś się już teraz!

 

Konferencja TOP automotive 2015, która odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2015 roku, to spotkanie największych OEM-ów w Polsce i ich dostawców, wymiana doświadczeń pomiędzy nimi oraz okazja do nawiązania partnerskich i biznesowych relacji.


Wśród ekspertów będą przedstawiciele m.in. VDA QMC, Volkswagen Polska, FCA Group Purchasing Poland, General Motors Manufacturing Poland.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku motoryzacyjnego, a także wyzwań, jakie niesie za sobą spełnienie wszelkich wymagań dla branży motoryzacyjnej, szczególnie tzw. procesowych klientowskich wymagań specyficznych (CSRs), Team Prevent Poland stworzyło wyjątkowe wydarzenie – Konferencję TOP automotive.


Konferencja poświęcona będzie audytom procesu stosowanym przez FCA Group Purchasing Poland, General Motors Manufacturing Poland i Volkswagen Polska w odniesieniu do dostawców.


Konferencja podzielona została na dwie części: wykładową i warsztatową. Podczas pierwszej części zostaną poruszone zagadnienia o tematyce systemowo-procesowej związanej z rozwojem i jakością dostawców – łącznie 7 wykładów. Część warsztatowa to sesje pytań i konsultacji z najlepszymi ekspertami branży motoryzacyjnej.

 

 

Pełnomocnik do Spraw Bezpieczeństwa

Grupa VW w porozumieniu z VDA QMC (Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego) utworzyła standard na poziomie wymagań branżowych, który jest obecnie wdrażany pod nazwą Pełnomocnik do Spraw Bezpieczeństwa Wyrobu (PSB) na licencji  VDA QMC oraz grupy VW.


Od IV kwartału 2015 roku licencjonowane szkolenie wyznaczonych przez dostawców PSB będzie dostępne w języku polskim. Będzie to jedyne szkolenie akceptowane przez grupę VW, a dzięki temu, że trenerzy przygotowywani i zatwierdzani byli w Berlinie przez VDA QMC oraz VW, wiedza przekazywana uczestnikom pochodzić będzie bezpośrednio z źródła jej powstania.

Odpowiednie wdrożenie Pełnomocnika do Spraw Bezpieczeństwa Wyrobu, cechującego się znajomością wymagań prawnych, dobrą znajomością produkowanego wyrobu (również jego zastosowania oraz rynków zbytu), a także znajomością metod analizy ryzyka ma zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa wyrobu poprzez:

  • osiągnięcie wysoko rozwiniętej świadomości w organizacji, poczynając od najwyższego kierownictwa, kończąc na zapewnieniu świadomości odnośnie obowiązków w zakresie swojej odpowiedzialności oraz konsekwencji niespełnienia wymagań dotyczących charakterystyk bezpieczeństwa wśród pracowników produkcji,
  • zapewnienie działań prewencyjnych poprzez identyfikację wymagań już we wczesnej fazie rozwoju oraz odpowiednie planowanie i rozwój wyrobu i procesu,
  • określenie wpływu produkowanego wyrobu na bezpieczeństwo klienta finalnego poprzez właściwą ocenę ryzyka (wpływ na bezpieczeństwo również wyrobów, co do których nie ma zdefiniowanych wymagań prawnych),
  • branie pod uwagę doświadczeń z poprzednich lub podobnych projektów (lessons learnt),
  • wczesne reagowanie na sygnały z rynku (również w przypadku podobnych wyrobów produkowanych dla innych klientów),
  • zapewnienie odpowiednich kontroli w procesie, potwierdzających bezpieczeństwo wyrobu,
  • odpowiednią komunikację z klientem w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa wyrobu.

 

Wzrost zewnętrznego zagrożenia IT

W ostatnich trzech latach wzrost poziomu zagrożenia zewnętrznego zaobserwowało ponad 80 proc. dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne, a 60 proc. z nich deklaruje, że ataki są bardziej wyrafinowane niż systemy obrony – takie wyniki ukazuje tegoroczny raport CISO Assessment, przeprowadzony przez IBM Center for Applied Insights.


Szczegółowa analiza badania pokazuje, że największe wyzwanie stanowi dzisiaj zapobieganie wyciekom informacji, przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej oraz bezpieczeństwo aplikacji mobilnych.


Zmianę definicji bezpieczeństwa w ostatnich 3 latach potwierdziło 82 proc. respondentów. Dla niemal połowy jednym z trzech kluczowych priorytetów jest wdrożenie nowych zabezpieczeń IT. Jak podkreślają coraz większe znaczenie w ich organizacji ma zbieranie i analizowanie informacji o bezpieczeństwie w czasie rzeczywistym. Pomimo tego liderzy IT przyznają, że klasyfikacja oraz badanie danych i analiza informacji istotnych dla bezpieczeństwa są stosunkowo mało rozwinięte.


Ponadto badanie przeprowadzone przez IBM pokazało również, że niepokój dyrektorów bezpieczeństwa budzi nie tylko zagrożenie zewnętrzne, ale także kwestie związane z systemowym zwalczaniem zagrożeń.


Badanie CISO Assessment przeprowadzone zostało wśród 138 liderów bezpieczeństwa, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne w swoich organizacjach. W raporcie znajduje się ocena obecnego stanu zarządzania bezpieczeństwem oraz prognoza na najbliższe lata.

 

 

Informacje, przegląd szkoleń, porady ekspertów

Dowiedz się więcej o naszych aktualnie prowadzonych szkoleniach lub zamów bezpłatny materiał informacyjny.


Nie wahaj się i nawiąż kontakt z nami. Pozyskaj profesjonalną poradę od naszych wysoko wykwalifikowanych ekspertów.

 

 

Odwiedź nasz profil

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profilu Team Prevent Poland Sp. z o.o., na którym ukazują się bieżące informacje o najbliższych szkoleniach, promocjach, organizowanych eventach, a także liczne galerie zdjęć.