Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować ich używanie poprzez zmiany w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje można znaleźć w polityce prywatności naszej firmy. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody wykorzystywanie plików cookies.

 
 

Jakość Newsletter 04/15

 

Konferencja TOP automotive 2015

Już niespełna miesiąc dzieli nas od największego wydarzenia roku w branży motoryzacyjnej. Konferencja TOP automotive 2015, która odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2015 roku, to spotkanie największych OEM-ów w Polsce i ich dostawców, przedstawicieli IATF i VDA QMC. Konferencja służy wymianie doświadczeń pomiędzy nimi oraz jest okazją do nawiązania partnerskich i biznesowych relacji wśród uczestników.


Wśród ekspertów będą przedstawiciele m.in. VDA QMC, Volkswagen Polska, FCA Group Purchasing Poland, General Motors Manufacturing Poland.


Konferencja poświęcona będzie szczególnie tematom tzw. procesowych klientowskich wymagań specyficznych (CSRs), audytom procesu stosowanym przez Fiat Chrysler Automobiles Group Purchasing Poland, General Motors Manufacturing Poland i Volkswagen Polska w odniesieniu do dostawców. Przedstawione zostaną również nowe uregulowania związane z ISO 9001, ISO/TS 16949 oraz standardy VDA.


Konferencja podzielona została na dwie części: wykładową i warsztatową. Podczas pierwszej części zostaną poruszone zagadnienia o tematyce systemowo-procesowej związanej z rozwojem i jakością dostawców – łącznie 7 wykładów. Część warsztatowa to sesje pytań i konsultacji z najlepszymi ekspertami branży motoryzacyjnej.

 

 

Dzień Otwarty w Fabryce Opla w Gliwicach

19 września 2015 był Dniem Otwartym Zakładu GM Opel w Gliwicach oraz oficjalną premierą nowego modelu Opla Astry V. W uroczystości wzięli udział były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz prezydent Gliwic – Zygmunt Frankiewicz. Rzeczywistymi gospodarzami tego wydarzenia byli jednak pracownicy gliwickiego zakładu, których sumienność, solidność i innowacyjność przyczyniła się do przyznania właśnie polskiej fabryce produkcji tak ważnego dla Opla modelu.


Przygotowania nowego uruchomienia trwały dwa lata. Stworzono kilkaset nowych miejsc pracy, a samą fabrykę poddano gruntownej renowacji i rozbudowie, w wyniku czego powstały trzy zupełnie nowe hale.

 

Pierwsze modele przedprodukcyjne Opla Astry V zaczęły powstawać już siedem miesięcy temu, były to wersje niesprzedawalne. Później powstawały już te sprzedawalne, które znacznie dłużej dopracowywano na linii produkcyjnej.

 

Nowy Opel Astra wyznacza nowe standardy w segmencie samochodów kompaktowych. Zastosowano w nim innowacyjne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i komfort jazdy. Niektóre z nich, takie jak na przykład  nieoślepiające, matrycowe reflektory diodowe, stanowią zupełną nowość w tym segmencie aut.


Astra V jest pierwszym modelem Opla  na rynku oferowanym z systemem Opel On­Star. Ten osobisty opiekun kierowcy  zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz łączność przez całą dobę. Przyjemną atmosferę i maksymalne odprężenie podczas długich podróży gwarantują fotele z certyfikatem Kampanii na rzecz zdrowych pleców (AGR), wyposażone w funkcje masażu i wentylacji.

 

Dziś z taśmy zjeżdża nowy model jednego z najpopularniejszych samochodów w Polsce. Sporo wskazuje na to, że auta produkowane w Gliwicach mają szansę na podbicie światowych rynków.

 

Otwarta wirtualizacja

W połowie ubiegłego roku firma Citrix wraz premierą XenServer 6.2 zdecydowała się na jego udostępnienie w pełnej wersji za darmo. Oprogramowanie to nie ma żadnych ograniczeń funkcjonalnych, do których przyzwyczaił nas na przykład VMware w przypadku darmowej wersji ESX.


Szukając narzędzi do wirtualizacji serwera wśród dostępnych rozwiązań zdarza się nam przeczytać o szeregu interesujących mechanizmów w rodzaju migracji na żywo czy wysokiej dostępności. Niestety za takie możliwości producenci każą sobie słono zapłacić.

 

Citrix XenServer zawiera narzędzie XenCenter, będące graficznym interfejsem zarządzającym. Dzięki niemu znacznie łatwiejsze jest:

  • tworzenie nowych serwerów wirtualnych,
  • monitorowanie wydajności systemu,
  • zarządzanie alokacją zasobów,
  • dynamiczne przydzielanie zasobów systemowych,
  • bezproblemowa konwersja serwerów fizycznych na wirtualne,
  • prosta instalacja oraz zarządzanie zwirtualizowaną infrastrukturą,
  • błyskawiczne przejście z fazy testowej do działania.


Warto więc zapoznać się z możliwościami środowiska wirtualizacyjnego XenServer, które za darmo i praktycznie bez limitów oferuje nam to, co u innych dostawców może kosztować niemało. Jedynym ograniczeniem w darmowej wersji jest brak wsparcia technicznego ze strony producenta, funkcja ta jest bowiem dodatkowo płatna.

 

 

Informacje, przegląd szkoleń, porady ekspertów

Dowiedz się więcej o naszych aktualnie prowadzonych szkoleniach lub zamów bezpłatny materiał informacyjny.


Nie wahaj się i nawiąż kontakt z nami. Pozyskaj profesjonalną poradę od naszych wysoko wykwalifikowanych ekspertów.

 

 

Odwiedź nasz profil

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profilu Team Prevent Poland Sp. z o.o., na którym ukazują się bieżące informacje o najbliższych szkoleniach, promocjach, organizowanych eventach, a także liczne galerie zdjęć.